Geri
demo_image

Basri ŞİMŞEK

İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlayan İngilizce Öğretmenimiz Basri ŞİMŞEK lise öğrenimini de Balıkesir ve İzmir’de almıştır. İnönü Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bölüm ikincisi olarak kazanmış ve 4,57 not ortalaması ile bölümünü yine ikinci olarak tamamlamıştır. Aynı üniversitede İngiliz Dili Eğitimi’n de yüksek lisans yapan Hocamız ‘yabancı dilde konuşma kaygısı’ üzerine çalışmaktadır. Bu konu üzerine yayımlanmış bir kitap çalışmasında bölüm yazarı olarak makalesi yayımlanan Hocamız, 2022 yılı Mayıs ayında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde yapılan uluslararası bir dil konferansında aynı konu ile ilgili hazırladığı başka bir makale çerçevesinde sunum vermiştir.

Hocamız; YDT, YÖK-DİL, YDS, TOEFL, IELTS, Pearson sınavları ile Konuşma, Akademik Yazma ve tüm kurlarda Genel İngilizce dersleri vermektedir.

Üniversite 3. Sınıftan itibaren çeviri ile ilgilenen Hocamızın yayımlanmış 5 ve yayımlanmayı bekleyen 1 kitabı bulunmaktadır.

Hayatta en sevdiği şeyi; Gece başka bir ülkede yatıp, gündüz başka bir ülkede uyanmak” olarak tarif eden Hocamız, birçok defa yurtdışında bulunmuş ve Amerika’da 1 ay İtalya’da 15 gün olmak üzere çeşitli kurslara katılmıştır.

Hocamız ayrıca Anadolu Üniversitesinde Kamu Yönetimi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Güvenlik Yönetimi alanında Yüksek Lisans yapmıştır.

Hobi olarak ahşap işleri ile ilgilenen Hocamız, kursumuzun güzelleştirilmesi ve estetik bir görünüme kavuşması için bu yeteneğini bizimle paylaşmaktan kaçınmamaktadır.

Evli ve iki çocuk babası olan Hocamız, Almancayı da en kısa sürede öğrenip, Almanca kursiyerlerle hedef dillerinde sohbet edebilmeyi umut etmektedir.