Geri
demo_image

Ali ÇAKIR

Malatya doğumlu olan Almanca Öğretmenimiz Ali ÇAKIR ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Malatya’da tamamlamıştır. 2002 yılında Dicle Üniversitesi Almanca Öğretmenliğini kazanmış ve 2007 yılında mezun olmuştur. Ara vermeden askerlik hizmetini de tamamlayan öğretmenimiz 2008 yılında Almanya’ya gitmiş ve orada eğitim almıştır.

Almanya’daki eğitiminin ardından yurda dönüş yapmış ve özel okullarda çalışmaya başlamıştır. O zamandan beri özel okullarda çalışmaya devam etmiştir. Öğretmenimiz hala bir özel okulda çalışmasının yanı sıra Umay Dil Akademisi’nde Almanca derslerine girmektedir.

Özel okullarda çalışırken aynı zamanda özel ders konusunda da oldukça deneyim kazanmış ve Basri ŞİMŞEK ile birlikte 2022 yılında Umay Dil Akademisi’ni kurmuştur.

Lise eğitimine devam ettiği sıralarda yazılım konusuna merak salmış ve bu konularda da kendini geliştirmiştir. Yazılım konusunda ki yeteneğini Umay Dil Akademisi’nin online platformunu geliştirmek için kullanmış ve Umay Dil Akademisi’ne eşsiz bir online platform entegre etmiştir. Kurulan bu online platform sayesinde yüz yüze eğitimin ve yüz yüzede ki öğrencilerin ödev takibini yapmanın yanı sıra Türkiye çapında da online eğitim verilmektedir.

Almanca Öğretmenimiz Ali ÇAKIR evli ve iki kız babasıdır. Almancanın yanı sıra İngilizceyi de bilmektedir.